Konkursa “Sējējs 2022” apbalvojums nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība”

Esam pagodināti un gandarīti, ka esam saņēmuši Zemkopības ministrijas organizētā konkursa “Sējējs 2022” apbalvojumu nominācijā "Gada veiksmīgākā kopdarbība". Šis apbalvojums motivē mūs strādāt tālāk, lai attīstītu un uzlabotu mūsu liellopa gaļas piegādes, un radītu vēl lielāku pievienoto vērtību mūsu biedriem- gaļas liellopu audzētājiem. Liels paldies par jūsu uzticību un atbalstu! Liels lepnums arī par mūsu kooperatīva SIA LIZAGRO saņemto veicināšanas balvu nominācijā "Ģimene saimniecībā". Kopā mēs esam stiprāki! www.galaspiegade.lv

BBQ PARTY Saldus novadā!

Mēs, KS LATVIJAS LIELLOPS, sadarbībā ar Oak`A`BBQ un KamadoBONO organizējam BBQ PARTY, kas notiks Saldus novadā, Kursīšu pagastā, mūsu kooperatīva biedra Brūzilu liellops sētā, 18.septembrī. Kristaps no Oak`A`BBQ dalīsies savās zināšanās par un ap BBQ kultūru, kūpināšanu, grilēšanu, mēs nodrošināsim pasākumu ar izcilu liellopa gaļu, bet KamadoBONO sagādās izcilus grilus. Nepalaid garām - šis būs ļoti interesants, gards un lietderīgs pasākums ikvienam gaļas un BBQ mīlim! Pieteikšanās telefoniski vai epastā, - tel. 27027706, latvijasliellops@gmail.com. Uz tikšanos 18.septembrī! www.galaspiegade.lv  

Steiku cepšanas meistarklase

LATVIJAS LIELLOPS KS, sadarbībā ar KamadoBono, organizē divas meistarklases gardēžiem 1.) 17.jūlija plkst.18.00 Bauskas novada Vecsaules pagastā, zemnieku saimniecībā Jundas; 2.) 31.jūlijā, plkst.18.00 Limbažu novada, Vidrižu pagasta saimniecībā SIA EKO dārzs. Mēs sarūpēsim dažādus nogatavinātas liellopa gaļas gabalus grilēšanai un degustācijām. Mācīsimies pagatavot arī tartaru, burgerus, picanha steiku, Tbone steiku, ribeye steiku, arī brisketi, ribiņas un šašliku, un tam visam fonā, mūs iepriecinās un patīkamu atmosfēru nodrošinās mūziķi The Farmers. Pasākumā dalībnieku skaits ir ierobežots, pasākums notiks ārpus telpām. Dalības maksa 75eur/persona Bērniem līdz 12 gadu vecumam, ieeja bez maksas. Atbrauc iepazīties ar saimniecību, kas ražo liellopa gaļu dzīvniekiem draudzīgā veidā, uzzini par LATVIJAS LIELLOPS piedāvājumu, iepazīsties ar steiku veidiem un to pagatavošanas metodēm, kā arī, novērtē KamadoBono grilus un Texas club ogles darbībā! Piesakies, rakstot uz latvijasliellops@gmail.com vai telefoniski 27027706 (Alma).

Kas ir šoka saldēšana?

Liellopa gaļas produktiem, kuriem ir īsāki derīguma termiņi, mēs nodrošinām šoka saldēšanu. Bet kas tā ir, un ar ko tā atšķirās no parastas produktu sasaldēšanas? Šoka saldēšana ir ātras sasaldēšanas process līdz pat -40 grādu temperatūrā, kas nodrošina to, ka produkcija ilgstoši saglabājas svaiga un aizsargā to no baktēriju rašanās vai savairošanās. Šāds saldēšanas veids saglabā gaļā uzturvielas. Uzturvielu saglabāšanai ir ļoti liela nozīme, ja gaļēdājs vēlas uzturā lietot augstvērtīgu pārtiku. Šoka saldēšanas kamerās neveidojās lieli kristāli, atšķirībā no parastajām saldētavām. Lieli kristāli izjauc šūnu membrānas, kas ietekmē garšas īpašības pēc produkta atkausēšanas. Kā tad notiek šoka saldēšanas process?
  • Pirmais posms – atdzesēšana. Tas ir laika posms, kad produkts atdziest līdz stadijai, kurā iespējama sasalšana. Šoka saldēšanas kamerās ir iespējams šo laika posmu maksimāli saīsināt, salīdzinot ar periodu, kāds nepieciešams, lai tādu pašu rezultātu panāktu ar parastu saldētavu. Šoka sasaldēšanas kamerās, pateicoties griestu stāvoklim, gaisa plūsma, kuras temperatūra ir -35C/ - 37C ir vadīta tā, lai saldējamā produkta izvadītais siltums tiktu savākts uzreiz un novadīts saldēšanai.
  • Otrais posms – piesaldēšana. Piesaldēšanas laikā notiek produkta struktūras kristalizācija. Temperatūras robežās no 0C līdz -5C vairāk kā 70% no produkta šķidrā sastāva tiek pārvērsts cietajā. Tas ir ļoti svarīgs brīdis, jo tieši no ātruma, kādā tiek sasniegts kreoskopiskais sasalšanas punkts ir atkarīgs kristālu izmērs, kas veidosies produktu audu šūnās.
  • Trešais posms – pilnīga sasalšana. Šajā posmā temperatūra tiek pazemināta no -5C līdz -18C, tiek savākts atlikušais siltums no saldējamajiem produktiem un notiek galējā šķidro produkta frakciju sacietēšana. Tas nodrošina ilgstošu produkta uzglabāšanas termiņu, bez jebkādām fermentu izmaiņām tajos, kā arī iespēju bez zaudējumiem tos piegādāt realizācijas vietā.
Mēs šoka saldēšanu izmantojam produktiem ar kaulu (piemēram, ribiņām, osso buco), kā arī subproduktiem (aknām, nierēm, mēlēm utt).
Back to Top
lvLatvian