SIA LIEPIŅAS DD

SIA LIEPIŅAS DD

SIA “Liepiņas DD” dibināta 2012. gadā, kad ar “Jauno zemnieku projekta” atbalstu  no Lietuvas iegādāti  pirmie 16 Simentāles šķirnes jaunlopi. Tolaik tika apsaimniekoti vien pārdesmit hektāri zemes. Zināšanas un pieredze iegūta no bērna kājas darbojoties ģimenes  zemnieku saimniecībā, kas nodarbojās ar piena lopkopību, bija 30 – 40 slaucamas gotiņas. Vecākiem dodoties pelnītā atpūtā, piena lopkopība tika likvidēta, un saimniekošana tika pavisam  nodota mums,  jaunajai paaudzei, ar iespēju strādāt un attīstīties savā izvēlētajā  nozarē. Saimniecība tika bioloģiski sertificēta.  Pamazām ganāmpulks ir pieaudzis, un skaitā variē ap 90 – 100 dažāda vecuma  gaļas liellopiem – galvenokārt tīršķirnes simentāļi, kā arī papildus tiek veidots šarolē tīršķirnes ganāmpulks un attīstīta bioloģisku pārtikas auzu ražošana.  Paralēli realizēti vēl divi projekti ar mērķi uzlabot dzīvnieku labturību, sagatavotās barības kvalitāti un ražošanas, saimniekošanas  efektivitāti.

Mēs esam vīrs un sieva, audzinām 3 mazas meitiņas. Sirdī esam pārliecināti “zaļie”, un mums rūp, lai mūsu bērniem un bērnu  bērniem pēc mums paliktu dzīva, veselīga un neizpostīta daba, kur turpināt mūsu iesākto.  Mūs ļoti uztrauc plašais un bieži  neapdomīgais antibiotiku, augu aizsardzības līdzekļu un citu ķīmisku vielu  lietojums visā pasaulē, tāpēc  esam sev uzstādījuši principu, ka jāstrādā ir tā, lai iejaukšanās no malas dzīvnieku veselībā un dabiskajos procesos maksimāli nebūtu nepieciešama.  Veterinārārsta palīdzība ir vienmēr pieejama, jo saimniecības uzraugošais veterinārārsts ir no ģimenes locekļu vidus. Un kopdarbā ar vetārstu, ir panākts cerētais- ganāmpulka dzīvnieki paši tiek galā ar dzemdībām, paši rūpējas par saviem mazuļiem, neslimo, būtiski netraumējas, un no mūsu saimniecības pārtikā nonāk  “tīra” gaļa no liellopa, kas nodzīvojis laimīgu dzīvi, sava mūža laikā nav saņēmis  ne profilaktiskas, ne ārstnieciskas antibiotiku devas, kā tas lielākoties ir ar importēto, lēto gaļu, kas atrodama Latvijas veikalos un kuras vēsture ir miglā tīta, jo tajā nav nekā simpātiska. Mūsu liellopi aug bez stresa, ēdot viņiem piemērotu barību – zaļu zāli ganībās vasarā, kvalitatīvu sienu un skābbarību ziemā, bet papildus  piedevas ir  savi, arī bioloģiski audzēti  kvieši, auzas, 24/7 ir pieejami  mikroelementi, sāls, svaigs dzeramais ūdens, kā arī vieta, kur atpūsties vai patverties no nelāgiem laikapstākļiem.

Katru gadu attīstām BIO saimniekošanas metodes: interesējamies par jaunākajām tehnoloģijām, izglītojamies,  veicam augsnes analīzes, lai atrastu labākos risinājumus, izmēģinām jaunus zālāju maisījumus, jaunas šķirnes, jaunas  augsnes apstrādes tehnoloģijas, kultivējam “labos” mikroorganismus augsnē un dabisko sīkbūtņu līdzsvaru, jo augsnes un tajā mītošo dzīvības formu veselība  ir tikpat svarīga, cik lielu dzīvnieku veselība. Pievēršam uzmanību katram ķēdes posmam, līdz atbildībai par saražotajiem lauksaimniecības un sadzīves atkritumiem, no kuriem maksimālais iespējamais tiek nodots otrreizējai pārstrādei. Sadarbojamies ar dažādu jomu speciālistiem, lai varētu saimniekot VĒL gudrāk un efektīvāk, VĒL videi  un visai dzīvībai draudzīgāk, un rezultāts būtu VĒL gardāks un vērtīgāks.

Par zaļu Latviju un ilgu mūžu zemeslodei!

Выберите поля, которые будут показаны. Остальные будут скрыты. Перетащите их, чтобы изменить порядок.
  • Изображение
  • Рейтинг
  • Цена
  • Описание
  • Дополнительная информация
  • Добавить в корзину
Щелкните снаружи, чтобы скрыть панель сравнения
Сравнить