SIA Eglona no Dunavas pagasta

SIA Eglona no Dunavas pagasta

SIA EGLONA no Dunavas pagasta

Eglona SIA dibināta 1992. gadā, par pamatnodarbošanos tolaik bija graudu pirmsapstrāde un mežizstrādes pakalpojumi. Saimniecībai attīstoties, parādijās dažādas papildus nozares, auga graudu platības. 2016. gadā īstenojot Jauno lauksaimnieku projektu saimniecību no savas mammas pārņēma Reinis un uzsāka gaļas liellopu audzēšanu. Viss sākās ar 22 Šarolē tīršķirnes gotiņām un vienu bulli. Liellopi bija kā papildus līdzeklis platību apsaimniekošanai, kas nav piemērotas graudkopībai – palienu pļavas, bioloģiski vērtīgie zālāji un meža pļavas. Sākotnēji lopkopība palika hobija blakus nozarē un liela tās attīstība nenotika – realizēti tika atšķirtie dzīvnieki, labākās telītes atstājot ganāmpulka paplašināšanai – viss diezgan ektensīvi.
2021. gadā bija jāizšķiras – vai šo nozari turpināt vai paplašināt. Tika pieņemts lēmums paplašināt un mainīts saimniekošanas modelis. 
Augsne nevar būt veselīga bez dzīvnieka uz tās, dzīvnieks un augsne ir kā cimds ar roku. Pieturoties pie šīs filozofijas ari tika mainīts skats uz lopkopības nozīmi saimniecībā. Tagad galvenais mērķis ir dažādot saimniecības kultūraugus graudkopības nozarē ar lopkopības nozares palīdzību. Mūsu rotācijā parādās zālāji, kas ļauj augsnei atpūsties un vēlāk dot augstākas labības ražas, kūtsmēsli palīdz dabiski palielināt augsnes auglību. Pagasta lauksaimniecības zemes kļuvušas ari ainaviski patīkamākas ar lielāku kultūraugu dažādību.
Mainot skatījumu uz nozari ir mainījušies ari virzieni, esam pievērsušies vairāk nobarošanai izkopšanai, lai varētu nodrošināt jau gala produktu, kas izaudzēts te pat Latvijā. 
Man pašam, kā agronomam pēc izglītības, ir liela interese savietot šīs divas nozares kopā, lai no tā iegūtu mūsu saimniecības tīrumi. Tas ir liels darbs ilgtermiņā. Papildus mācamies ari lopkopības nianses – kas un kā labāk un kā tiešām nevajag darīt. Saimniecībā darbojos es un ari mani vecāki. Prieks, ka ari nu jau mani bērni iesaistās un labprāt grib ar tēti kopā braukt vākt barību vai barot gotiņas. Lopkopība iemāca disciplīnu un atbildību – jo esi atbildīgs par to, ko esi pieradinājis.


Ar cieņu, SIA Eglona valdes priekšsēdētājs R. Balodis.

Atlasiet rādāmos laukus. Pārējie tiks paslēpti. Velciet un nometiet, lai mainītu secību.
  • Attēls
  • Rating
  • Cena
  • Apraksts
  • Papildu informācija
  • Pievienot grozam
Noklikšķiniet ārpusē, lai paslēptu salīdzināšanas joslu
Salīdzināt