Saimniecība Brūzilu Liellops

Saimniecība Brūzilu Liellops

Saimniecība Brūzilu Liellops

1992. gadā tika nodibināta zemnieku saimniecību “Brūzilas”, Saldus novada Kursīšu pagastā, kas izaugusi par SIA Brūzilas AV ar 400 slaucamām govīm un tikpat jaunlopiem. Otra darbības nozare ir graudkopība. Saimniekiem meklējot izaugsmes iespējas, sāka2015. gadā sāka audzēt gaļas šķirņu liellopus un tika nodibināts uzņēmums SIA “Airene”. Abās saimniecības saimnieki ir Vilnis Štencelis un Agnese Arne – Štencele. SIA Airene ieguvusi tīršķirnes saimniecības statusu un no 2020. gada arī bioloģisko statusu. 2019. gadā izveidots zīmols “Brūzilu liellops”, kas piedāvā iegādāties svaigu un nogatavinātu liellopu gaļu, no 2021. gada – arī jaunlopu gaļu un plašu klāstu ar saldēto produkciju.

Gaļas lopu saimniecības izveide 2015. gadā tika iegādāti Šarolē lopi, 2018. gadā – Angus un Simentāles lopi. 2020. gadā iegādājāmies Limuzīnas šķirnes bulli, kā arī teles, lai veidotu Limuzīnu gaļas krustojumu lopus. 2021. gadā Vācijā izsolē tika iegādāts izcils Angus šķirnes vaislas bullis, kas ieviesīs Angus šķirni  – gan tīršķirni, gan gaļas krustojumus. Uz doto brīdi uzņēmumā SIA Airene ir 132 zīdītājgovis, 118 audzējamās teles, 6 vaislas buļļi un 72 nobarojamie buļļi. SIA Brūzilas AV šobrīd ir 489 slaucamas govis, 3 zīdītājgovis, 428 audzējamās teles un 43 nobarojamie buļļi. Pa abām saimniecībām kopā apsaimnieko ap 1600 ha LIZ.

Lopi visu vasaru ganās ganībās, ziemas sezonā ir mītnēs, kur tiek baroti ar zāles skābbarību. Lai veiksmīgi apsaimniekotu zīdītājgovis, būtiski ir nodrošināt dzīvniekiem labus turēšanas apstākļus. Ganības tiek atjaunotas, un tiek apgūtas ar krūmiem aizaugušās platības, kuras pēc attīrīšanas tiek iekoptas. Gaļas lopi, kas paredzēti gaļas produkcijai, papildus pirms nokaušanas tiek piebaroti ar graudu miltiem vai placinātiem graudiem, lai iegūtu labāku tauku klasi, kas ļoti nepieciešama nogatavināšanai un laba steika iegūšanai.

Papildus tiek piedāvātas ekskursijas, kurās var vērot, kā tiek organizēta lopkopība gan piena, gan gaļas lopiem. Viesi tiek vesti uz ganībām un arī uz lopu mītnēm. Mazu teliņu aplūkošana vai govju slaukšanas procesa vērošana mūsdienās ir ekskluzīvs pasākums gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ir uzņemtas Gardēžu grupas, lai iepazītos ar steiku daudzveidību, kā arī apgūtu citus liellopu gaļas pagatavošanas veidus, sadarbībā ar vietējo restorānu un Gardēžu klubu. Mūsu liellopu gaļas produkcija iekļauta arī Rīgas restorānu ēdienkartēs. Joprojām esam izaugsmes procesā, apgūstot liellopu gaļas pagatavošanas iespējas, un Gardēžu pasākumus rīkosim arī turpmāk.

Saimniecībā notikušas LLKC rīkotās “Skābbarības dienas”.  Tāpat jau no 2000. gada iegūtas godalgotas vietas Skābbarības konkursos. Tiek uzņemti lauksaimnieki pieredzes apmaiņas semināros. Un tāpat paši braucam pa Eiropas valstīm pieredzes apmaiņas braucienos.

Par saimniecībām ir publikācijas gan vietējos laikrakstos, gan lauksaimnieku žurnālos. Par liellopu gaļas realizāciju – pēdējā publikācija bija Zemnieku Saeimas žurnālā.

Par visu sīkāk bruziluliellops.lv vai FB bruziluliellops.lv.

Atlasiet rādāmos laukus. Pārējie tiks paslēpti. Velciet un nometiet, lai mainītu secību.
  • Attēls
  • Rating
  • Cena
  • Apraksts
  • Papildu informācija
  • Pievienot grozam
Noklikšķiniet ārpusē, lai paslēptu salīdzināšanas joslu
Salīdzināt